Купить

Дисык
Людмила Андреевна

Дисык
Людмила Андреевна
Гинеколог
Узловая больница ст. Шепетовка
– Як часто до Вас на прийом приходять дівчата зі скаргами на ПМС?

Дуже часто

Чи розуміють жінки, що ПМС може бути першим сигналом про те, що в репродуктивній системі щось йде не так?
Звичайно
Які найбільш розповсюджені симптоми ПМС зустрічаються Вам на практиці?
Больові відчуття, порушення самого циклу. Багато всіляких нюансів. У кожного по своєму, загальних симптомів немає. Так, більшість звичайно жаліються на такі відчуття, як біль в молочних залозах, часто вони виникають в другій фазі, менструальній.
Часто перед початком менструації у дівчат з’являються проблеми за шкірою. Чи можливо це якось попередити?
Буває. Особливо якщо задіяна ще щитовидна залоза. То додатково ще обстежуємо щитовидну залозу, тоді вже призначаємо терапію. Все йде в комплексі, все залежить від гормонів.

Як Ви вважаєте, чи потрібно лікувати ПМС чи з віком симптоми предменструального симптому стають слабкішими?  Обов’язково потрібно. Біль потрібно знімати, тому що біль самий головний чинник, який заважає людині жити. А людині потрібно покращувати життя.

Яка тривалість циклу вважається нормальною? Чи допустимі якісь відхилення? Цикл має бути не менше 21 дня.

– А тривалість менструальної кровотечі? Що є нормою?Зазвичай то індивідуально, но по суті нормою є від 3 до 5 днів. Інколи буває до 7, але більшість все ж таки до 5 днів.

Як часто на початку прийому гормональних препаратів, наприклад, КОК (комбіновані оральні контрацептиви) у жінок з’являється такий симптом, як масталгія (біль в молочній залозі)? Які рекомендації Ви даєте жінкам для усунення цього симптому?Зазвичай бувають такі моменти. Особливо якщо перед тим була мастоденія, надалі воно теж виникає, в залежності який гормон призначають. Ми зазвичай зараз використовуємо мінімальні дози гормонів. І якщо такий момент виникає, ми додаємо до терапії трав’яні препарати.

Які дні циклу краще вибрати для відвідування гінеколога?Ну звичайно першу фазу (продовж 10 днів після закінчення менструальної кровотечі – примітка редакції*).

Чи знайомі Ви з препаратом Префемін? В яких випадках призначаєте його своїм пацієнткам?Префемін використовую. Призначаю коли йде порушення менструального циклу.