Купить

Хомишин
Анна Миколаївна

Хомишин
Анна Миколаївна
Акушер-гінеколог
2-га міська поліклініка м. Львова
– Як часто до Вас на прийом приходять дівчата зі скаргами на ПМС?
Дуже. Досить часто. Це напевно десь відсотків більше 50 всіх скарг молодих жінок. Хоча і не тільки молодих. Бувають різного віку і жінки які наближені до менопаузи.
– Чи розуміють жінки, що ПМС може бути першим сигналом про те, що в репродуктивній системі щось йде не так?
Ну, не завжди. Скоріше ні. Їх більше турбує настрій, її дратівливість, болючі місячні. Але найбільше всього настрій. Вона ненавидить всіх.

– Які найбільш поширені симптоми ПМС зустрічаються Вам на практиці?
Ну… зі зміною настрою. Жінка почуває себе набрякшою, тобто її дратує одяг. Вона відчуває, що набрала зайву вагу. Болючість молочних залоз турбує. Це зазвичай основні проблеми з якими звертаються жінки.
– Часто перед початком менструації у дівчат з’являються проблеми зі шкірою. Чи можна це якось запобігти?
Досить часто ще звертаються з появою акне, яке з’являються за тиждень до місячних на шкірі. Просто жінка на сьогоднішній день біжить не до гінеколога, а до косметолога. Але це так само є однією зі скарг на прийомі. Зрозуміло, що проблема лежить на багато глибше, проблема в гормонах, тобто в жіночому циклі. І починати візит потрібно спершу з гінеколога, а не дерматолога.
– Як Ви вважаєте, чи потрібно лікувати ПМС або з віком симптоми передменструального синдрому слабшають самі?
Ні з віком воно не пройде. На початку нашої розмови я наголосила, що жінки перед менопаузою часто звертаються зі скаргами на ПМС. Навіть якщо вони не мали до того дискомфорту. Просто йде зміна гормонів і це так само можна віднести до ПМС. І ПМС змінює якість життя і безумовно це треба лікувати. Жінкам підіймати хороший настрій, жінку нічого не буде турбувати, вона буде радіти своєму життю.
– Чи часто дівчата плутають поняття «довжина циклу» і «тривалість менструальної кровотечі»?
Ну, так. Звичайно. Це завжди дуже складне питання. Є таке.
– Яка тривалість циклу вважається нормальною? Чи допустимі якісь відхилення?
Ну від 21 до 35 днів – це рахується нормальний менструальний цикл. Відхилення може бути раз в рік, якийсь овуляторний цикл, ми це допускаємо. Тобто це такі незначні зміни. Ну а все решта треба з’явитися до гінеколога.
– А тривалість менструальної кровотечі? Що є нормою?
Зрозуміло, що нормальні місячні це від 3 до 8 днів. Після 8 днів це вже такий затяжний великий період може бути тільки в тих дівчат, в яких менархе тільки починається. Ну ми завжди звертаємо увагу, що це може бути патологія, консультуємо, шукаємо причину і починаємо лікування.
– Як часто в однієї дівчини спостерігається відразу кілька симптомів одночасно, наприклад, порушення тривалості або регулярності циклу, масталгія, дратівливість, порушення настрою і сну?
Ну як правила, дівчата не приходять з одним симптомом. І як правило, ПМС це об’єднання 2-3 симптомів як мінімум.
Що Ви в таких випадках рекомендуєте?
Лікування рекомендуємо
– Як часто на початку прийому гормональних препаратів, наприклад, КОК (комбіновані оральні контрацептиви) у жінок з’являється такий симптом, як масталгія (біль в молочній залозі)? Які рекомендації Ви даєте жінкам для усунення цього симптому?
Ну скажімо, з 10 напевно 7 жінок скаржаться на біль у грудях. Ми додатково назначаємо рослинні препарати.

– Які дні циклу краще вибрати для відвідування гінеколога?
В принципі, до гінеколога можна звернутися на консультацію в любий час, головне, щоб жінка мала настрій. Для забору цитології, найкраще з 10 до 20 день менструального циклу. Але взагалі ми раді будь-якій жінці, яка до нас звертається. Допомогти, проконсультувати, надати якомога більше рекомендацій, щоб в неї життя було якісне та щасливе.
– Чи знайомі Ви з препаратом Префемін? В яких випадках призначаєте його своїм пацієнткам?
Ну, а як же. Звичайно знайома. Ну почнемо з самого першого – ПМС. Також призначаю Префемін при масталгії, при порушеннях менструального циклу. Препарат є рослинний, хороший, доступний і в Європі займає одне з перших місць.