Публікації

Особливості клінічних проявів передменструального синдрому дівчат-підлітків.

Поширеність та особливості перебігу ПМС у молодих дівчат вивчені недостатньо. У статті представлені результати проспективного дослідження, метою якого було спостереження за основними проявами ПМС у дівчат-студенток 17-19 років та оцінка ефективності Префеміну 20 мг у купіруванні симптомів.

Роль екстракту Vitex Agnus Castus Ze 440 у терапії циклічної мастодинії у жінок з непухлинним ураженням молочних залоз.
Репродуктивна ендокринологія
№2 (58) квітня 2021р.

Доведено, що розумною альтернативою гормональному лікуванню жінок, які страждають на симптоми циклічної масталгії при ПМС, є Префемін.

Префемін у 90% пацієнток з дифузним фіброаденоматозом та цистофіброаденоматозом усунув больовий синдром та знизив частоту виникнення мастодинії після 3-х місяців лікування.

Ефективність препаратів Vitex Agnus Castus у лікуванні циклічної масталгії.
Газета «Гінекологія, Акушерство, репродуктологія»
№2, липень 2019р.

Доведено, що усунення масталгії препаратом Префемін спостерігається вже через 1 місяць лікування при необхідному курсі в 3 місяці. Курс лікування Префемін – 6 місяців, ще довше пролонгує ефект лікування. (Kedrova et Levakov, 2017; Di Pierro et al., 2009).

Дифузна непухлинна патологія молочних залоз: сучасний стан проблеми. Діагностика та лікування масталгії.
Репродуктивна ендокринологія
№1 (57) Березень 2021р.

Рекомендації щодо лікування патології молочної залози Європейської класифікації ANDI містять правильну абревіатуру, класифікацію та менеджмент лікування. Примітно, що підлягає лікуванню стан під назвою циклічна масталгія, яка є одним із симптомів ПМС.

Префемін- єдиний лікарський засіб в Україні з високим стандартизованим дозуванням екстракту прутняка та доказовою базою, що відповідає вимогам ANDI для лікування ПМС у т.ч. циклічної масталгії.

Дозозалежна ефективність екстракту Vitex Agnus Castus Ze 440 у пацієнток із передменструальним синдромом*
“Reproductive health. Eastern Europe”,
2020, volume 10, № 4

Префемін, завдяки високій дозі екстракту прутняка Ze 440 – 20 мг, показує гарантовано високу ефективність лікування ПМС у порівнянні з дозуванням прутняку 30 мг та 8 мг.

Жіноча проблема: як боротися із ПМС.
Тижневик Аптека 
№ 19 (1040) 23 травня 2016 г.

Передменструальний синдром (ПМС) – складний циклічний комплекс фізичних та психоемоційних симптомів, що проявляється за 2-14 днів до початку менструації.

Частота його розвитку у віці до 30 років становить близько 20%, а після 30 років ПМС зустрічається практично у кожної другої жінки.

Префемін (Екстракт Вітексу Священного (Ze 440) зменшує симптоми у жінок з порушеннями менструального циклу.
Репродуктивна ендокринологія
№2(28) 2016р

Порушення менструального циклу (ПМЦ) та передменструальний синдром (ПМС) є звичайними змінами, що виникають у жінок протягом репродуктивного періоду життя. Частота ПМЦ у молодих жінок становить близько 20%. Близько 20-40% жінок страждають від ПМС, причому 40-50% з них мають перешкоди у міжособистісних відносинах та діяльності на роботі.

Дозозалежна ефективність Префемін (екстракт Vitex Agnus Castus Ze 440) у жінок з передменструальним синдромом.
Газета «Гінекологія, Акушерство, Репродуктологія»
червень 2016р.

Препарати, що містять звичайний прутняк (авраамове дерево, вітекс священний, Vitex agnus castus – VAC), традиційно використовувалися для лікування різних гінекологічних захворювань.

В даний час екстракти VAC рекомендовані німецькою експертною «Комісією E», що є монографією з лікарських рослин, для лікування порушень ритму менструального циклу, а також ПМС, включаючи передменструальну мастодинію.

Дозозалежна ефективність Префемін (екстракт Vitex Agnus Castus Ze 440) у пацієнток з передменструальним синдромом.
Репродуктивна ендокринологія
№4(30) 2016р.

Препарати, виготовлені з Vitex agnus castus L. (Вітекс священного) традиційно використовують для лікування численних гінекологічних розладів.

У відкритих матеріалах ранніх досліджень міститься інформація про високу ефективність використання рідкого препарату VAC у лікуванні мастодинії. Крім того, у двох контрольованих рандомізованих клінічних випробуваннях препаратом VAC успішно лікували масталгію.

Ефективність Префемін (екстракту VAC Ze 440)
при ПМЦ та ПМС.
Репродуктивна ендокринологія 
№1(33) 2017г.

Зазвичай найтяжчі симптоми спостерігаються у дні, що передують менструації: виникають психоемоційні зміни, серед яких відзначається дратівливість, зміна настрою, гнів/напруженість, тривога та депресія. Крім того, мають місце симптоми фізичного неблагополуччя, зокрема здуття живота, головний біль, втома і біль у грудях (мастодинію).

Терапевтичні можливості підготовки жінок із безпліддям до ЕКЗ.
Репродуктивна ендокринологія 
№2(34) 2017г.

Безплідний шлюб – одна з найскладніших медичних, соціальних та демографічних проблем сучасності.

Частота безпліддя у світі коливається від 8% до 29%, в Україні кількість безплідних пар досягає 20%.

Інновації у лікуванні порушень менструального циклу та аномальних маткових кровотеч.
Репродуктивна ендокринологія
№5 (37) 2017р.

ПМЦ – досить часта патологія, яка притаманна всіх вікових періодів, від підліткового до перименопаузального, і є маркером порушення репродуктивного здоров’я жінки.

За даними літератури, ПМЦ зустрічається у 60–85% випадків. Проблема аномальних маткових кровотеч (АМК) займає одне з лідируючих місць у сучасній гінекологічній практиці – на них страждають близько 30% жінок планети.

Синдром гіперпролактинемії у жінок: сучасна діагностика та раціональна терапія.
Газета «Гінекологія, Акушерство, Репродуктологія»
№1(29) 2018 р.

Пролактин бере участь у контролі понад 80 процесів в організмі людини – це більше, ніж усі гормони гіпофізу загалом.

Гіперпролактинемія (ГП) призводить до порушення менструальної та генеративної функцій, розвитку доброякісних пухлин молочних залоз та матки. Пролактин бере участь у регуляції сперматогенезу, імунних та метаболічних процесів.

Інновації у лікуванні порушень менструального циклу та аномальних маткових кровотеч.
Газета “Гінекологія, Акушерство, Репродуктологія”
№2 (30) 2018р.

Порушення менструального циклу (ПМЦ) – це патологічний стан, пов’язаний з ендокринними та системними захворюваннями, що характеризується зміною циклічності, обсягу та тривалості менструальних кровотеч.

Які причини ПМЦ? Чи існує зв’язок ПМЦ з іншими патологічними розладами у жінок? Як лікувати, і які препарати найкращі в терапії даної патології?

Проблеми відкладеного народження дітей: порушення фертильності у жінок старшого репродуктивного віку та методи їх корекції.
Газета “Гінекологія, Акушерство, Репродуктологія”
№3 (35), жовтень 2019 р.

Найбільш сприятливий для народження дітей вік жінки – від 18 до 35 років, хоча загальновизнаним репродуктивним віком є період 15-49 років. Періодом «фізіологічної незрілості» вважається вік до 18 років, коли тільки

формується спосіб життя, що надалі визначатиме фізичне та психічне здоров’я. Іншим, який завжди сприятливим народження дітей, є вік старше 35, і особливо – після 40 років.

Сучасний підхід до ведення пацієнток із симптомами менопаузального переходу та передменструального синдрому.
Газета “Гінекологія, Акушерство, Репродуктологія”
№3 (23), жовтень 2016р.

Арсенал лікаря-практика нині представлений величезним достатком засобів медикаментозної терапії. При цьому їхня кількість продовжує збільшуватися. Проте все ще актуальне питання вибору в кожному конкретному клінічному випадку найефективнішого засобу, що має не тільки виражений клінічний ефект, але й високий профіль безпеки, що особливо важливо в практиці акушера-гінеколога.

Застосування препаратів рослинного походження в лікуванні симптомів клімактеричних порушень та передменструального синдрому.
«Гінекологія, Акушерство, Репродуктологія»
№3(23), жовтень 2016

Проведення таких щорічних заходів, як XIV З’їзд акушерів-гінекологів України та Науково-практична конференція з міжнародною участю «Проблемні питання акушерства, гінекології та репродуктології в сучасних умовах», вже вкотре дозволяє не лише ознайомитись з останніми досягненнями у різних напрямках медицини, але та особисто взяти участь у обговоренні найцікавіших питань з іноземними фахівцями.

Міждисциплінарний консенсус Швейцарії щодо ведення пацієнток з ПМС.
Газета “Гінекологія, Акушерство, Репродуктологія”
№1 (33), березень 2019р.

Передменструальний синдром (ПМС) та передменструальний дисфоричний розлад (ПМДР) виявляють у жінок протягом усього репродуктивного періоду життя. Оскільки симптоматика таких розладів є досить широкою, до лікування іноді залучають лікарів різних спеціальностей: сімейних лікарів, гінекологів та психіатрів. У 2016 році у Швейцарії відбулася міждисциплінарна експертна зустріч, де були представлені алгоритми ведення ПМС/ПМДР. Цей огляд присвячений методам діагностики та лікування передменструального розладу у жінок.

Проблеми репродуктивного та менопаузального періодів.
Газета «Гінекологія, Акушерство, Репродуктологія»
№2, липень 2019р .

28 березня у Києві відбулася Всеукраїнська конференція акушерів-гінекологів з міжнародною участю. У ході зустрічі було розглянуто важливі питання щодо нових підходів до лікування менопаузи, передменструального синдрому, резус-конфлікту, а також якості життя жінок з такими проблемами.

Раціональний підхід до лікування гіперпролактинемії у жінок.
Газета “Гінекологія, Акушерство, Репродуктологія”
№2 (26), червень-липень 2017 р.

В останні роки накопичено багато нових доказових даних про роль гіперпролактинемії (ГПРЛ) у патогенезі дисгормональних порушень, раку молочної залози, порушень з боку кісткової системи у жінок, а також при пролактиномах гіпофізу, зумовило перегляд діагностичних підходів та схем лікування ГПРЛ.

Особлива увага до цієї проблеми була прикута під час секційного засідання «Акушерська та гінекологічна ендокринологія», організованого у рамках Науково-практичної конференції з міжнародною участю «Актуальні питання репродуктивної медицини в Україні», що відбулася 23-24 березня 2017 року у м. Дніпропетровськ. .

This post is also available in: Рус