Головний біль під час місячних

Головний біль під час місячних є одним із 6 найбільш частих симптомів ПМС. Але для того, щоб зрозуміти причину і визначити способи боротьби з головним болем, потрібно розібратися, що ж таке передменструальний синдром.

Передменструальний синдром (ПМС) – це стан, пов’язаний з менструальним циклом жінок.

ПМС характеризується фізичними і психічними симптомами різної тяжкості та налічує понад 200 різних симптомів, отже, можна стверджувати, що це – комплексне і складне захворювання.

Найбільш поширеними симптомами ПМС є: напруження (болісність) грудей, здуття живота, спазми або біль у животі, дратівливість, коливання настрою, гнів, головний біль, суглобовий та м’язовий біль.

ПМС діагностується за наявності будь-якого фізичного або психічного симптому, що проявляється у період 2-х тижнів передменструальної фази і зникає після менструації.

Болить голова перед місячними: причини та лікування

Головний біль можна вважати симптомом ПМС у тому разі, якщо він виникає регулярно перед або у перші дні менструації. Якщо ж головний біль виникає незалежно від дня циклу, вам варто звернутися до лікаря загальної практики, наприклад, терапевта або сімейного лікаря.
Найчастіше жінки вважають за краще боротися з головним болем під час ПМС за допомогою знеболювальних препаратів – НПЗЗ (нестероїдних протизапальних засобів). Головна перевага цих препаратів – вони швидко усувають біль як головний, так і будь-який інший. Водночас НПЗЗ здійснюють лише симптоматичне лікування, і на саму причину виникнення болю ці препарати не впливають. До того ж, НПЗЗ негативно впливають на стан слизової оболонки шлунково-кишкового тракту.

Для того, щоб не лише усунути симптом, але і вплинути на саму причину виникнення головного болю під час ПМС, потрібно нормалізувати гормональний фон жінки. Для м’якої корекції гормонального фону можна використовувати Префемін – препарат на основі спеціального екстракту Прутняку звичайного для ефективного негормонального лікування ПМС та порушень менструального циклу. Після курсу лікування препаратом Префемін ви не тільки позбудетеся головного болю, але й також нормалізуєте свій менструальний цикл, позбудетеся коливань настрою і дратівливості, набряку й болісності молочних залоз та інших симптомів ПМС.

Бережіть своє здоров’я, вчасно відвідуйте гінеколога і обов’язково стежте за харчуванням і розпорядком дня!

This post is also available in: Рус