Чому в мене ПМС?

Передменструальний синдром — комплекс симптомів, які проявляються безпосередньо напередодні нового циклу. Вибір терапії індивідуальний, і має призначатися лікарем. Здебільшого ПМС проявляється у жінок віком близько 30 років у вигляді не лише психоемоційних, але й фізичних розладів, що істотно впливає на людські відносини та на якість життя. Через складний характер ПМС досить поширеною є думка, що лікування ПМС має бути індивідуальним для кожної жінки.

Немедикаментозне лікування ПМС

У менш важких випадках перш за все слід розглядати немедикаментозні способи лікування, а саме – зміну способу життя. Знизити важкість проявів ПМС можна за допомогою когнітивно-поведінкової терапії, методів релаксації та регулярних фізичних вправ. Помірна, але регулярна фізична активність позитивно впливає на організм і сприяє виробленню гормону щастя – ендорфіну, який у свою чергу регулює настрій. Щоб уникнути дратівливості або навіть депресії, нічний сон має тривати не менш ніж 8 годин на добу. Здорова дієта, збагачена вітамінами, може також поліпшити стан.

СІЗЗС

СІЗЗС мають доведену ефективність у зменшенні психологічних симптомів ПМС. Зазвичай вони використовуються в меншій дозі, ніж для лікування депресії. Проте переривчасте використання СІЗЗС може викликати значні побічні ефекти, такі як, наприклад, нудота, втома, безсоння, порушення шлунково-кишкового тракту, пітливість, головний біль і тремор. Тривале використання може призвести до зниження лібідо і труднощів у досягненні оргазму.

Анксіолітичні засоби

Для полегшення симптомів ПМС була доведена ефективність деяких анксіолітичних засобів. Але якщо врахувати серйозні побічні ефекти, то ці препарати навряд чи можна вважати засобом для лікування ПМС.

Сечогінні засоби

Сечогінні засоби здебільшого рекомендуються у разі таких симптомів, як здуття живота або набряки кінцівок. Проте їх вживання створює ризик розвитку гіпокаліємії (за наявності гіпокаліємії виникає м’язова слабкість, аж до дихальної недостатності).

Гормональна терапія

Гормональні порушення часто стають основною причиною захворювань жіночої статевої системи і провокують виникнення ПМС. У деяких країнах прогестерон схвалено для лікування ПМС. Проте за даними досліджень ці препарати є малоефективними і часто навіть рестимулюють ПМС.

Оральні контрацептиви

Для лікування ПМС у наші часи часто використовуються оральні контрацептиви. Незважаючи на те, що було проведено декілька контрольованих досліджень, які показують негативний результат щодо їх ефективності, деякі нові контрацептиви мають позитивний вплив у разі важкої форми ПМС. Але достеменно не відомо, чи триває ефективність цих оральних контрацептивів довше, ніж три цикли, і чи є вони ефективними для менш важких симптомів ПМС. Окрім того, часто вживання КОК пов’язаний з підвищеним ризиком венозного тромбозу.

НПЗЗ

Нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ) використовуються багатьма жінками для самостійного лікування ПМС. У зв’язку зі знеболювальним ефектом, ці препарати вважаються корисними для лікування таких симптомів, як головний біль або біль взагалі. Але немає ніяких доказів їх ефективності проти багатьох типових симптомів ПМС.

Прутняк звичайний

Авраамове дерево, або ж Прутняк звичайний – це лікарська рослина, плоди якої традиційно застосовуються як рослинний лікарський засіб і використовуються з давніх-давен проти різних порушень жіночої гормональної системи. Перевага цього підходу в тому, що Прутняк – це єдиний фітопрепарат, що чинить комплексну дію на всі симптоми ПМС і має клінічні докази в лікуванні ПМС. Докладніше про лікування симптомів ПМС за допомогою прутняку звичайного

This post is also available in: Рус