8 причин порушення менструального циклу

причини затримки місячних, префемін, prefeminЗазирнули у календарик та виявили затримку? Якщо це явище вас давно не дивує і стало регулярним  — саме час розібрати основні причини затримки місячних.
В ідеалі мінімальний цикл триває 21 день, максимальний – 33. Будь-які відхилення – привід звернутися до лікаря. Цикл, який триває довше 40 днів, говорить про олігоменорею, рясні менструації – про менорагію. До речі, болючі місячні (дисменорея) також вважаються відхиленням від норми. Якщо цикл триває менше ніж 21 день, це свідчить про поліменорею.

Ось вісім причин, що можуть спровокувати порушення менструального циклу.

1) Інфекційні захворювання

Нерідко хламідіоз, уроплазма та інші захворювання, що передаються статевим шляхом, можуть збивати цикл. Регулярне відвідування гінеколога та своєчасне складання планових аналізів допоможуть вам своєчасно виявити проблему та вирішити її у разі потреби.

2) Гормональний збій

Здоров’я жінки залежить від гормонального фону. Його порушення можуть свідчити про некоректну роботу ендокринної системи. Потрібно пам’ятати, що після 30 років у жіночому організмі може знижуватись рівень прогестерону, що провокує різні дисфункції.

3) Стреси

Понервували? Чекайте затримку (хоч би як каламбурно це звучало)! Нервові потрясіння негативно позначаються як на репродуктивної системі, так і на організмі в цілому. Пам’ятаєте кільце Соломона? Найчастіше кажіть собі: пройде і це!

4) Гени

Не виключено, що нерегулярний менструальний цикл був у вашої мами або бабусі, і проблема, з якою ви зіткнулися, передалася у спадок.

5) Крайності

Незважаючи на активну пропаганду ЗСЖ в останні роки, деякі жінки все ще вважають за краще діяти «по-старому»: сидіти на жорстких дієтах замість того, щоб віддати перевагу збалансованому харчуванню, або займатися в залі більше, ніж цього вимагає фізичний стан. Все, що занадто, може спровокувати збій циклу.

6) Клімат

Змінили клімат? Не лякайтеся можливих змін у циклі!

7) Неуважність до інструкцій

Коли лікарі призначають препарат, найчастіше ігноруємо інструкції, довіряючи лікарю.
Починаючи приймати нові ліки, або при тривалому прийомі тих самих, спостерігайте за своїм організмом і уважно читайте інструкції. Попереджений значить озброєний.

8) Шкідливі звички

Напевно, ви чули про це багато разів: ні куріння, ні вживання спиртних напоїв та заборонених речовин ще не зробили нікого здоровішим. Не ризикуйте своїм здоров’ям заради миттєвих насолод!

This post is also available in: Рус